Kategori Arşivleri: Projeler

Shadow Art – Gölge sanatı

Erdem Özden Shadow Art

Gölge Sanatı – Gölgelerin Gücü Adına 

İnsan hayatı, sürekli bir keşif ve gelişim yolculuğudur. Ben de bu yolculukta sanatın farklı alanlarında deneyimler kazanarak, hem kendime hem de çevremdeki insanlara ilham vermeye çalışıyorum. Son zamanlarda odak noktam haline gelen gölge sanatı (shadow art), bu yolculuğumun sadece bir başlangıcı.

Shadow art, bir veya birkaç ışık kaynağının, çeşitli nesneler tarafından engellenerek düz bir yüzey üzerinde anlamlı desenler oluşturması sanatıdır. Bu sanat, ışığın ve gölgenin etkileşimiyle somut objelerin soyut görsel hikayelere dönüşümünü kapsar. Şu anda, bu sanat formunu keşfetme ve uygulama sürecindeyim, atık malzemeler veya özel olarak seçilmiş objelerle deneyler yapıyorum. Her bir çalışma, basit bir taş silüetinden, ünlü bir film karakterinin karmaşık portresine kadar değişebiliyor.

Gölge sanatının en büyüleyici yönü, ışık ve materyalin basit birleşimiyle sonsuz olasılıkların ortaya çıkmasıdır. Her eser, izleyiciye farklı bir hikaye anlatıyor, onlara yeni bir bakış açısı sunuyor. Bu sanat formu ile yaptığım denemeler, şu anki sanatsal ifademin ötesinde, kendimi keşfetme ve yenilikçi düşünme yolculuğumun temelini oluşturuyor.

Gelecekte, gölge sanatı üzerine çalışmalarımı daha da derinleştirmeyi ve bu alanda kendimi geliştirmeyi planlıyorum. Işığın ve gölgenin dansını daha karmaşık ve etkileyici eserlerle yansıtmak, bu sanat formunu daha geniş bir izleyici kitlesiyle paylaşmak ve onları da bu büyülü dünyanın bir parçası yapmak istiyorum. Her yeni eser, benim için keşfedilecek yeni bir dünya, yeni bir ilham kaynağı olacak. Gölge sanatı yolculuğumda atacağım her adım, hem sanatsal becerilerimi hem de yaratıcı vizyonumu genişletecek.

Proll Dev Boyama Kağıdı

Proll Dev Boyama Kağıdı

Bir Proll Dev Boyama Kağıdı Hikayesi,
-“Ne oldu bu duvara! Şimdi çözüyorum bekle.

Aynı böyle başlıktaki gibi başladı PROLL macerası, sevgili oğlum Can Rüzgar’ın evimizin yeni boyanan duvarlarını kendi tarzı ile boyamasından ilham aldığım 5 Metre uzunluğunda 60 cm yüksekliğinde olan Dev Boyama Kağıtlarının şimdi tam 13 Farklı teması var.

Neredeyse kendi boyutunda olan PROLL Dev boyama kağıtları üzerinde çocuklar boyama yaparken, sayıları, trafik kurallarını, doğayı, gezegenleri veya mevsimleri eğlenerek öğrenebiliyorlar.

Kimi zaman hazırladığımız özel gün temaları için öğretmen ve okullar içinde vazgeçilmez birer sanat aktivitesi de olabiliyoruz.

Proll Dev Boyama Kağıdı Nasıl Alınır?

Satış ve pazarlama operasyonu ANKARA’da yapılan Proll Dev Boyama kağıtları perakende ve Online satış kanallarında çocukların keyifli zaman geçirmesi için sıklıkla tercih edilmektedir.

Madem bu yazıyı buraya kadar okuyup PROLL’ü merak ettiniz size bir sürpriz yapayım. www.boyamakagidi.com sitesinde “erdemozden10” kupon kodunu kullanarak %10 indirimden faydalanabilir, dilerseniz çocuğunuza veya bir yakınıza PROLL Boyama Kağıdı hediye edebilirsiniz.

Proll Dev Boyama Kağıdı

Okul Tasarımcısı

Okul Tasarımcısı Kurucusu

Bizim okulumuzun duvarlarında olsun dediğiniz beraber hayal edebildiğimiz farklı bir girişim “Okul Tasarımcısı”

Eğitim materyalleri üretmek, onları öğrencilere sunmak ve öğretmenlerin kullanmasını sağlamak başlı başına bir uğraş benim için, hastaneye benzeyen boş bir okul duvarının rengarenk desenlerle dolu, içerisinde bir uçtan diğer uca kadar eğitici bilgi ve görsellerin yer aldığı şekilde hayal edilmesiyle başlayan bir serüven “Okul Tasarımcısı”.

1 duvar hayali ile başlayan şimdi 1000’nin üzerinde duvarı kaplayan Okul Tasarımcısı duvarları öğrencilere birer ilham kaynağı olurken eğitim sektörü için  oldukça farklı bir girişim. Alışılmış ve standart görsellerden sıkılmış eğitim kurumları bu projemle kurumlarının sahip olduğu kültüre özel olarak hazırlanmış tasarımlarımızla rakiplerinin 1 değil 10 adım önüne geçiyor.

5 Kişiden oluşan tasarım ekibimiz ile özel pazarlama stratejimize uyan okullarda çok farklı çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.
Aşağıda Okul Tasarımcısının çalışma prensiplerini anlatan kısa bir yazıyıda sizleri bilgilendirebilmek adına bırakıyor, okultasarimcisi.com‘a ziyaretinizi bekliyorum.

 

“Standartların üzerinde gerçekleştirdiğimiz tasarımlar ile eğitim sisteminde farklılık yaratmak için çalışıyor. Hayal gücünün ortaya çıkardıklarını, eğitim ve öğretimle birleştirerek; boş duvarları, eğitim ve eğlence dünyasına çeviriyor.Okul Posterleri denince akla ilk gelen Okul Tasarımcısı, siz değerli eğitmenler ve öğrenciler ile yaptığı ortak çalışmalar sonucunda; eğitim kurumunuzun değerine değer katıyor. Kullandığı 3 boyutlu ve yüksek kalite standartlardaki malzemeler ile sürekli değişebilen interaktif alanlar yaratıyor. Okul Tasarımcısı’nın dünyasında her şey çok renkli, hareketli ve özel bir amaca yönelik. Bu nedenle yarattığımız her tasarımda; keyifli ve yepyeni bir dünya keşfedilebilir. Eğer siz de yeniliğin, canlılığın ve renklerin motivasyon gücüne inanıyorsanız; kurumunuza özel olarak hazırlanacak tasarımlar veya okul posterleri sayesinde, okulunuzun duvarlarını etkileyici birer tuvale dönüştürebilirsiniz.”