MIDJOURNEY V5 ile arkanıza yaslanın ve hayal ettiklerinizi güzelce yazmaya başlayın!

Bir çok yapay zeka kullanıcısı tarafından heyecanla beklenen Midjourney V5 kısa bir süre önce yayınlandı ve bekleyenlerin yüzünü kara çıkartmadı. Ortaya çıkanlar şimdiden metin tabanlı etkileyici görüntüler oluşturma konusunda “fotoğraf gerçekçiliğinde yeni bir devir” olarak adlandırılabilir.

Düşünceniz ne olursa olsun MIDJOURNEY V5 doğru görüntü oluşturmakta(V4 de 7-8 parmaklı karakterleri bilirsiniz :D) ve stilistik esneklikte önemli iyileştirmeler vadediyor. Denemelerim sonucunda bende bu kusursuz iyileştirmeleri test etme şansı buluyorum.

Midjourney V5’in yapay zeka ve öğrenme modeli için geliştiricileri, V4 ile edindikleri elleştirisel yaklaşımları derleyerek aldığı sonuçlar üzeründe son dönemde yoğun olarak çalışıyor. Mid journey V5’in geliştiricileri, bu versiyonun “Yeniden eğitildiğini, çok daha büyük bir düşünce sisteminin olduğunu ve bununla doğru orantılı çok daha fazla bilgi hakkında fikir sahibi olduğunu ve yine ayrıca çok daha iyi anladığı konusunda hem fikirler.

Midjourney V5 Prompt’u nasıl etkinleştirilir ?

MIDJOURNEY V4’ü kullandığınızı varsayarak basit bir detay öğrenimi ile MIDJOURNEY V5’i kolaylıkla etkinleştirebilirsiniz. Bunun için isterseniz DISCORD üzerinde /imagine Promt : Görselleştirmek istediğiniz şeyin akılcı ve detaylı anlatımı, -v 5 yazmak veya bir diğer seçeneğiniz de yine DISCORD üzerinde /Settings MJ Version 5’i seçerek prompt girmeden sürekli olarak V5 versiyonunda çalışabilirsiniz.

Geliştirilmiş doku, yüzey ve foto gerçekçilik

MIDJOURNEY’in henüz alfa versiyonu olan V5’ bir önceki sürümdeki hataların çoğunu gidermiş gibi görünüyor özellikle insan karakterlerindeki amorfik durumlar oldukça çözülmüş. Bunun dışında yakından görmek istediğiniz bir deri dokusunda ise göreceğiniz detaylar muhteşem.

MIDJOURNEY V5’e eğer referans olan bir sanatçı, sanat akımı veya görsel vermezseniz sizin için kendi yapay zekasını kullanarak oluşturduğu foto gerçekçi görüntüleri sunar, ancak anlatımınıza “Salvador Dali Çizimlerine Benzeyen” gibi bir detay girerseniz çıktınız kesinlikle foto gerçcekçi dünyaya ait olmayacaktır. Lütfen denemelerinizde bu noktaya dikkat edin.

Bu aralar dikkat edin 😀

  • V5 henüz yeni çıktı ve V4’ü kullananlar DISCORD üzerinde neler yapabiliriz diye kendilerinide hızlıca adapte edebilmek için 1000’lerce denemeler yapıyor buda haliyle sunucuları yoruyor, kimi zaman ücretsiz sürümde çok hızlı yanıt alamayabiliyorsunuz.
  • MIDJOURNEY V5, V4’e göre biraz yavaş gelebilir(2-3 sn) sebebi ortada öncekine göre çılgınca geliştirilmiş bir yapay zeka görselleştiricisi
  • Eğer hızlı sonuç almak istiyorsanız, ücretli bir modele geçebilirsiniz.

Sonuç olarak, MIDJOURNEY V5 Görsel tasarımcı ve Grafikerler için neler yapabileceklerine referans verebilecek, zaman kazandıracak ve kariyer oluşturabilecek mükemmel bir fırsatlar yumağı. Bir kolleksiyon veya bir stil üzerinde uzmanlaşarak etkileyici işler ortaya çıkarmak, yapay zekaları rakip olarak görmektense onlarla el ele tutuşup beraber işler yapabilmek her yaratıcı düşüncenin mutlaka uygulaması gereken bir davranıştır.

NOT: Sayfada kullanılan tüm görseller bana aittir, Hakınızda kötü düşünmemi ve negatif enerjimi üstlenmek istemiyorsanız lütfen bu görseli kullanıyorum diye atacağınız bir er***@pi*****.com">e-posta yeterli olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir