Kategori Arşivleri: Çalışmalar

Instagram Mağazası Açmak

Instagram Mağazası Açmak

Instagram Mağazası Açmak Neden Önemli ?

Koronavirüs yani kısa adı ile COVID-19 ilk defa 31 Aralık 2019’da, Çin’in Vuhan şehrindeki deniz ürünleri ve canlı hayvan satan bir markette çalışan 4 kişide ve aynı günlerde bu marketi ziyaret eden çok sayıda kişide akciğer enfeksiyonu (pnömoni) bulgularının tespit edildiğinin açıklanmasıyla gündeme geldi ve bu bulguları yaşayan insanlar bilmiyorlardı ki tüm dünyanın alışkanlıklarını hızla değiştiren ilk adımları attıklarını.

Virüsle beraber değişen alışkanlıklıklarımızın TOP 10 listesinde alışveriş davranışı gözlemlenmekte. Yayılan virüsle birlikte bir çok fiziksel mağaza zarara uğrarken dijital dünyanın gelişmekte olan E-Ticaret ekosistemi hızlı bir atağa geçti. Evinden çıkamayan insanlar, daha çok araştırma yapmaya, alıp satacakları şeyler için alışılmışın dışında yeni mecralar aramaya başladılar ve böylelikle ekosistemin hızla büyümesine neden oldu.

Peki neydi E-Ticareti bu kadar cazip kılan ;

  • Öncelikle Hızlı ve Pratik
  • Birçok ürüne saniyeler içerisinde uluşabilmesi ve bir başka ürünle karşılaştırabilmesi
  • Yararlanılabilen kampanya ve indirimlerin olması
  • Temassız ödeme yaparak virüsle karşılaşma riskini 0’a indirgeme
  • Birçok ürün çeşitliğinin bulunması
  • Evden çıkma ihtiyacı duyulmaması, ürünlerin kargo ile teslim alınması

Bu deneyimi ülkemiz alışverişçileri yüksek oranda büyük sermayeli E-ticaret kanallarından güvenilirlik ve fiyat avantajı olan Trendyol.com, Hepsiburada.com, N11.com gibi web sitelerinde yaşadılar. Aslında burda yine sermayenin etkisini görebiliyoruz çünkü alışverişçi bu mağazalara Google.com’un arama reklamları veya Alışveriş reklamları ile erişti yani “parayı veren düdüğü çaldı.

İnstagram Mağazası ile oyun değişecek, değişiyor.

Üstte yazmış olduğum kısa açıklamadan sonra, şimdi oyuna yeni giren INSTAGRAM’dan bahsedelim, 1 yılı aşkın süredir yurtdışı pazarlarda Mağaza testlerini sürdüren sosyal medya devi, ekim ayının hemen başlarında instagram da kendi markalarının tanıtımını yapan, woocommerce veya benzeri sistemlerle e-ticaret yapan küçük işletmelerin online mağazalarını instagrama taşımasına izin verdi.

Bu küçük ama etkili adım, küçük işletmelerin satışlarını paylaştığı Trendyol ve benzeri mecralardan çekilmelerine neden olacak, alışverişçi ve sosyal medya takipçisinin ilgilendiği, sevdiği markanın ürününü satın almaya çok daha yakınlaşmasını sağlayacak. Ayrıca bu son güncelleme ile Google Alışveriş reklamlarının da hayli zarar edeceği kanısındayım. Malum aradığını ilk önce instagram üzerinde arayan çoook büyük bir kitlede mevcut.

Instagram Mağazası açmak için yapmanız gerekenler.

Instagram’ın yaptığı son güncelleme ile facebook ve instagramın ortak özelliklerini kullanarak online mağazanızı instagrama taşıyabilirsiniz. Biliyorum beklediğiniz cevap bu değildi, ancak bundan sonrasını sizlere anlatabilmem için hesaplarınıza erişmem, yoksa bir online satış sitesi kurmam ve instagram ile bağlamam gerekli.

Bu işlemde benim danışmanlık hizmetimin içinde yer almaktadır. Eğer sizde hiç uğraşmayım bu işin ustası benim yerime WordPress – Woocommerce mağazamı instagrama taşısın derseniz, aşağıdaki butona tıklayarak Sadece 100 TL’karşılığında kısa sürede instagram mağazanıza kavuşabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Mağazaya Dönüştürmüş Olduğum Instagram Sayfaları

instagram.com/okulumda_com
instagram.com/prollboyamakagidi
instagram.com/sicaklikvenem

Shadow Art – Gölge sanatı

Erdem Özden Shadow Art

Gölge Sanatı – Gölgelerin Gücü Adına 

İnsan hayatı, sürekli bir keşif ve gelişim yolculuğudur. Ben de bu yolculukta sanatın farklı alanlarında deneyimler kazanarak, hem kendime hem de çevremdeki insanlara ilham vermeye çalışıyorum. Son zamanlarda odak noktam haline gelen gölge sanatı (shadow art), bu yolculuğumun sadece bir başlangıcı.

Shadow art, bir veya birkaç ışık kaynağının, çeşitli nesneler tarafından engellenerek düz bir yüzey üzerinde anlamlı desenler oluşturması sanatıdır. Bu sanat, ışığın ve gölgenin etkileşimiyle somut objelerin soyut görsel hikayelere dönüşümünü kapsar. Şu anda, bu sanat formunu keşfetme ve uygulama sürecindeyim, atık malzemeler veya özel olarak seçilmiş objelerle deneyler yapıyorum. Her bir çalışma, basit bir taş silüetinden, ünlü bir film karakterinin karmaşık portresine kadar değişebiliyor.

Gölge sanatının en büyüleyici yönü, ışık ve materyalin basit birleşimiyle sonsuz olasılıkların ortaya çıkmasıdır. Her eser, izleyiciye farklı bir hikaye anlatıyor, onlara yeni bir bakış açısı sunuyor. Bu sanat formu ile yaptığım denemeler, şu anki sanatsal ifademin ötesinde, kendimi keşfetme ve yenilikçi düşünme yolculuğumun temelini oluşturuyor.

Gelecekte, gölge sanatı üzerine çalışmalarımı daha da derinleştirmeyi ve bu alanda kendimi geliştirmeyi planlıyorum. Işığın ve gölgenin dansını daha karmaşık ve etkileyici eserlerle yansıtmak, bu sanat formunu daha geniş bir izleyici kitlesiyle paylaşmak ve onları da bu büyülü dünyanın bir parçası yapmak istiyorum. Her yeni eser, benim için keşfedilecek yeni bir dünya, yeni bir ilham kaynağı olacak. Gölge sanatı yolculuğumda atacağım her adım, hem sanatsal becerilerimi hem de yaratıcı vizyonumu genişletecek.