“Doğduk, öğrendik, büyüdük, öğrendik, yaşıyoruz, öğreniyoruz.”

“1982 yılında Ankara’da doğmuşum. İlkokulun ilk 4 yılını Ankara Gazi Mahallesi Emniyetçiler İlkokulunda son yılını ise Keçiören Şenlik İlköğretim Okulunda tamamladım. Ortaokul ve lise hayatıma ise Keçiören Fatih Sultan Mehmet Lisesinde devam ettim. 1998 Yılında liseden mezun olduktan sonra lise döneminde kullanmaya başladığım bilgisayar destekli grafik tasarım programları en büyük hobim oldu.

Hobi olarak başlayan bu etkinlik daha sonraları iş olarak hayatıma girdi. Zaman içerisinde birçok sektöre yönelik animasyon, broşür, afiş ve benzeri işler portfolyoma eklendi. 2002 Yılında grafiker olarak başladığım BİLGİN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş‘de sırasıyla Grafik Tasarımcı, Ar-Ge Koordinatörü ve Genel Müdür Asistanlığı görevlerinde yer aldım. 2004 Yılında iş yeri değişikliği yaparak Meteksan Sistem A.Ş’ ye bağlı MOBİLSOFT Mobil Bilgi ve iletişim Teknolojileri A.Ş firmasında Ürün Yöneticisi ve Genel Müdür Yardımcısı Asistanlığı görevini icra ederek iş hayatına devam ettim.

Yoğun iş hayatı devam ederken 2006 yılında Istanbul’da gittiğim bir sunumda tüm hayat çizgim farklı bir yöne doğru kaydı diyebilirim. 25 Yaşında üniversite mezunu olabilmek için BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ‘nin özel yetenek sınavına girerek İLETİŞİM FAKÜLTESİ GÖRSEL SANATLAR ve GÖRSEL İLETİŞİM BÖLÜMÜNÜ %100 Bursluluk ile kazandım. O günden sonra hayatım Ankara’dan İstanbul’a taşındı. Bu süreçte sırasıyla bir dönem Bahçeşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Bölümünde, ardından İletişim Fakültesinde ve üniversitede son olarak UBİT (Uğur Bilgi ve İletişim Teknolojileri) bünyesinde toplamda 3 yıl kadar çalışmış oldum. Bu süreçte birçok üniversitenin karmaşık sistemlerle entegre bir web sitesi yokken ben ve çalıştığım ekip Bahçeşehir Üniversitesi web sitesini inşaa ettik.

Aynı süreçte Uğur TV gibi ülkenin ilk uzaktan eğitim modelini de yine aynı ekiple geliştirdik. Üniversiteye devam ederken her zaman zihnimde çok farklı bir yeri olan OKULYAPI bünyesine Ar-Ge Yöneticisi olarak dahil oldum. Türk eğitim sektörüne birçok yenilikçi sınıf yapısı ve eğitim materyali tasarlayıp sunma fırsatım oldu. 2010 Yılının sonlarına doğru PIXLORD olarak anılan ve benim yönetimimde olan Yaratıcı Projeler Ajansını kurarak çok yetenekli bir ekiple birlikte projeler iletmeye devam ettim. 2011 Yılı geldiğinde okulumu bitirip, askerlik görevimi tamamlamak üzere harekete geçtim ve PIXLORD’u bir süreliğine dışardan iş yönetim şekli ile çalışacak şekilde kurgulayarak askere gittim.

Kısa dönem askerlikten sonra geldiğimde işlere geri dönüşüm çok olay olmadı.  Kıymetli hocam Prof. Dr. Ali Atıf Bir’in referansı ile ALTAVIA TÜRKİYE‘de Dijital Medya Sorumlusu olarak tekrar  işe başladım. Uzun süren bir 5 yılın sonrasında arkamda TEKNOSA, Carrefoursa, Decathlon, Sephora, Allianz ve benzeri büyüklüğünde birçok firmaya yüzlerce dijital iş ve proje geliştirmenin mutluluğunu yaşadım. Bu süreçte her zaman benim yanımda olan ve desteğini esirgemeyen ALTAVIA TÜRKİYE CEO’su Sayın Zeynep Necipoğlu’na da çok ama çok teşekkür ediyorum. ALTAVIA TURKIYE’de geçen 5 yıl sonrasında PIXLORD yeniden, güçlenerek tekrar doğdu. İPEKYOL, Türk Eğitim Derneği, Bahçeşehir Kolejleri, Rhino Runner ve AGE Bilişim gibi kurumsal firmalara Dijital Medya danışmanlığı verdi.

Hızla değişen ve ihtiyaçların sürekli yenilendiği dönemlerde hareket etmenin faydalı olduğuna inan biri olarak PIXLORD ile birlikte hareket edebilecek Türkiye’nin ilk özelleştirilmiş okul duvarı tasarımı markasını çok sevgili eşim ile birlikte oluşturduk.

Evet, artık Okul Tasarımcısı çatı firmasının değerlerine sahip ancak ondan çok daha büyük bir iş hacmi olan bir startupdı. Öyle ki bu startup ülkemizin en büyük özel okullarının dikkatini çekmiş kurulduğu günden bugüne misyonunu değiştirmemiş herbirine özel tasarımlar, özel projeler yaratır hale geldi. (Bkz: okultasarimcisi.com) Okul Tasarımcısı firmasının bu denli büyümesi benim de projelerime çok daha fazla inanmama sebep oldu. Bu vesile ile okulumda.com ve Proll markalarını da zaman içerisinde eğitim sektörü içerisinde tutunur hale getirdim. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi tüm bu markaları yönetmek ve idare etmek gerçekten oldukça zor. Bu nedenle 2018 yılınının sonlarında oluşturduğum tüm markaları eşim ve güvenebileceğim insanlara emanet ettim ve Kurucusu ağabeyim olan VISIOTT Track and Trace‘de Dijital Medya Sorumlusu olarak yeni bir marka ve iş potansiyeli yaratma amacıyla halen görevime devam etmekteyim.

Okuduğunuz üzere bu uzun ve zorlu yolda her biri birbirinden farklı karaktere sahip insanlarla çok güzel projeler ürettim ve tükettim. İyi ki hepsi hayatıma girmişler iyi ki varlar…

Yeni güncellemelere doğru….”  Erdem Özden – 2020

Kısa Bir Zaman Turu...